Kocioł zgazowujący BLAZE PRAKTIK

na drewno, pellet

  • Instalacja bez konieczności zbiornika akumulacyjnego możliwa dzięki certyfikowanej mocy regulowanej od 30 do 100% 
  • 3 patenty 
  • Atrakcyjna cena 
  • Dogodne wymiary 
  • Niskie zużycie paliwa 
  • Funkcjonalna eksploatacja półautomatyczna 
  • Opcja spalania drewna i pelletu
  • Opcja podłączenia układu grawitacyjnego 

Nowatorski sposób ogrzewania

Zalety kotła zgazowującego BLAZE PRAKTIK

OPATENTOWANO

1

Detekcja mechaniczna paliwa resztkowego
Stała warstwa żaru jest chroniona przez system najwyższej próby, co skutkuje wyłączeniem  akumulatora przy obniżeniu się ilości paliwa. Zmniejszona ilość rozpaleń w kotle dzięki dokładnej detekcji i trzymaniu stałej warstwy żaru w komorze spalania. W sytuacji niedołożenia w odpowiednim czasie paliwa, w palenisku zostają niespalone węgielki. Rozpalą się one wtórnie już przy pomocy kawałka papieru bez konieczności czyszczenia paleniska.

 

OPATENTOWANO

2

Ochrona przed korozją niskotemperaturową 
Odpowiednia ochrona urządzenia dzięki temperaturze 60°C w termostacie. Podłączenie grawitacyjne bez użycia pomp, co oszczędza czas podczas montażu oraz gwarantuje bezawaryjną eksploatację. Korpus kotła posiada 7-letnią gwarancję.

 

OPATENTOWANO

3

Trójstrefowy dopływ powietrza 
Gwarantuje spalanie różnej wielkości paliw w sposób jednolity i jakościowy. Wilgotne paliwo jest podsuszane, co zapewnia skutecznie spalanie i wysoką sprawność kotła przy równocześnie niskiej emisji.

4

System izolowanej komory kompaktowej ciepła jako ochrona antykorozyjna
Zjawisko niechcianego skraplania jest zabezpieczone dzięki ścianie w izolowanej, nierdzewnej, kompaktowej komorze załadunkowej. Takie kotły wyróżniają się na tle innych, przede wszystkim dłuższą żywotnością, dzięki systemowi, który umożliwia spalanie wilgotnego paliwa. Nieprzyjemne osadzanie się smoły jest zniwelowane dzięki wysokiej temperaturze ścian. Dłuższą żywotność zapewnia również fakt wykorzystania kompaktowej komory wykonanej z nierdzewnego materiału.

 

5

Dno spadowe komory zgazowania
dba o samoczynne odprowadzanie popiołu, co oszczędza każdorazowe mycie przed rozpaleniem.

6

Dobrej jakości regulator i perfekcyjnie stworzony program sterujący
pozwalają na bezzwłoczne ustawianie odpowiedniej mocy kotła w procentach, a także zmianę eksploatacji ciągłej kotła od 50 do 130% mocy. Już 50% mocy umożliwia okres ogrzewania zbliżony do mocy 100% z podobną jakością spalania. Oszczędność finansowa i przestrzenna jest możliwa dzięki eksploatacji kotła przy niższej mocy oraz wykorzystaniu zbiornika akumulacyjnego o mniejszej objętości.

Unikatowy kocioł z trójstrefowym dopływem powietrza do spalania

Dzięki wielozadaniowej przesłonie przesuwanej (ręcznie lub przy użyciu sondy lambda) szacowana jest ilość doprowadzanego rodzaju powietrza.

Produkty BLAZE HARMONY wyróżniają się łatwością sterowania rozkładem powietrza docierającego do paliwa. Istnieje również możliwość dopasowania kotła do różnych rodzajów paliw. Zarówno paliwa łatwopalne jak i trudnopalne palą się skutecznie.

Pierwsza eksploatacja PÓŁAUTOMATYCZNA

Dokładanie – przy każdorazowym dołożeniu paliwa do pełnej objętości komory, spalanie wynosi aż 8 godzin, w zależności od użytego paliwa i ustawionej mocy.

Po 8 godzinach – gdy poziom paliwa spada poniżej granicy detekcji, czujnik daje o tym znać, a regulator wyłączy wentylator, po czym proces spalania się zatrzyma.

Po 24 godzinach – dzięki temu, że w kotle są rozżarzone węgielki od pierwszego dołożenia, wystarczy tylko dołożyć większe ilości paliwa i włączyć wentylator 

Po 24 godzinach od pierwszego dołożenia w komorze nie ma rozżarzonych węgielków, jeśli dołożenie paliwa przebiegło odpowiednio. Resztki w postaci węgla drzewnego pozostają nadal, więc należy włączyć wentylator i rozpalić warte węgla drzewnego używając skrawka papieru.

Po krótkim czasie węgiel drzewny się rozpali.

Następnie można dołożyć od razu większe sztuki paliwa. Duży komfort obsługi zapewniony jest przez mechanizm detekcji paliwa resztkowego przy braku konieczności powtórnego rozpalania, podczas czyszczenia kotła lub przygotowywaniu kawałków drewna.

 

Automatyczne sterowanie kotłem

Bezbłędnie stworzony program regulatora ecoMAX pozwala na bezpośrednie wybranie odpowiedniej mocy kotła w procentach oraz zmianę eksploatacji ciągłej kotła od 50% do 130% w mocy znamionowej. 50% mocy gwarantuje długi okres grzania z zbliżoną jakością spalania, niemal jak przy mocy 100%.

Takie rozwiązania pozwalają na eksploatację o niższej mocy, przy mniejszej objętości zbiornika akumulacyjnego, co daje możliwość oszczędzenia nie tylko pieniędzy, ale również czasu. 

Regulator posiada również funkcję oceny wartości O2 mierzone przez sondę lambda, dzięki czemu może sterować przesłonami powietrza pierwotnego, wtórnego i podsuszającego, tak aby wartość resztkowego O2  była utrzymana.

System internetowy ecoNET daje możliwość zdalnego zarządzania oraz monitoringu kotła i systemu grzewczego. Umożliwia to zmianę parametrów kotła i systemu grzewczego oraz daje łatwy, przejrzysty dostęp do historii eksploatacji kotła i systemu grzewczego.

Zarządzanie jest możliwe ze wszystkich urządzeń podłączonych do internetu.  Ustawieniami można zarządzać na stronie www.econet24.com lub przy użyciu aplikacji mobilnej dostępnej dla Android i iOS.

Wymiary i parametry techniczne

 BP25BP40
Moc znamionowa (kW)2540
Moc regulowana7,5-2512-40
Sprawność (%)9394
Klasa emisji5
Ecodesigntak
Długość polan (mm)350500
Objętość komory załadunkowej (l)80120
Ciężar kotła (kg)340440
Maksymalne ciśnienie robocze (bar)3
Objętość przestrzeni wodnej (l)4055
A 12001200 
B530714 
C402 586
DØ147Ø147
E 8989 
F 972972 
G 250 250
H 8787 
I240  240
J 177177 
K 644644 
L 897 897 
M 108108 
NG1/2″G1/2″
OG2 1/2″G2 1/2″
PG6/4″G6/4″

Zapytaj o kocioł u najbliższego instalatora